گردهمایی گزینشگران منطقه یک آموزش عالی کشور

۱۷ دی ۱۳۹۸ | ۱۱:۲۶ کد : ۵۲۵۱۳ اخبار برگزیده رویداد های مهم
تعداد بازدید:۱۵۲۸
گردهمایی گزینشگران منطقه یک و دبیران مناطقه ده گانه گزینش کارکنان آموزش عالی کشور به مناسبت نکوداشت پانزدهم دی ماه، سالروز صدور فرمان تاریخی امام خمینی (ره) مبنی بر ایجاد گزینش کشور در محل دانشگاه جامع علمی و کاربردی برگزار شد.
گردهمایی گزینشگران منطقه یک آموزش عالی کشور

 

گردهمایی مدیران، اعضاء و کارشناسان گزینش کارکنان منطقه یک و دبیران مناطق ده گانه آموزش عالی کشور صبح روز یکشنبه مورخ 98/10/15 با حضور حجت‌الاسلام دکتر رضایی، رئیس مرکز آموزش و پژوهش هیئت عالی گزینش کارکنان کشور، دکتر نظرپور، دبیر هیأت عالی گزینش کارکنان وزارت علوم و دکتر رضائیان، مدیرکل دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش کارکنان وزارت علوم در محل دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار شد.

 

 دکتر نظرپور با عرض تسلیت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و با اشاره به صدور فرمان امام راحل مبنی بر تشکیل هیئت‌های گزینش کارکنان در دی‌ماه ۱۳۶۱ اظهار داشت: یکی از اصول موفقیت و سربلندی در امر گزینش کارکنان، مشورت در امور است و کار در حوزه گزینش کارکنان، همانند عملکرد یک قاضی و شاید هم سخت‌تر از آن باشد تا با بررسی و قضاوت صحیح، حقی از کسی ضایع نشود.

وی بابیان اینکه در کار گزینش باید از مانع‌تراشی و سخت‌گیری‌های بی‌مورد پرهیز کرد، گفت: تصمیم‌گیری شما درخصوص بودن و یا نبودن افراد در سازمان بسیار مهم است و اگر این تصمیم‌گیری به‌درستی و به‌موقع صورت نگیرد، مطمئناً خساراتی به سازمان وارد می‌شود.

دکتر نظرپور بابیان اینکه اعمال گزینش در آموزش عالی و مؤسسات وابسته امری واجب و ضروری است، گفت: تقویت اصولی و ارتقای کیفیت انجام گزینش از برنامه‌های اساسی در وزارت علوم است و یکی از حساسیت‌های ستاد وزارت، نبود پرونده‌های مانده و بررسی نشده در هسته‌های گزینش است و اگر لازم باشد باید حتماً پرونده‌های مانده مجدداً بررسی‌شده و تصمیم‌گیری شوند و انتظار می‌رود این حساسیت وزارت علوم در هسته‌های گزینش دانشگاه‌ها هم لحاظ شود.
وی با تأکید بر قاطعیت در تصمیم‌گیری هسته‌های گزینش گفت: هسته‌های گزینش در تصمیم‌گیری‌ها نباید وسواس داشته باشند و زمانی که تصمیمی با مشورت و استفاده از خردجمعی گرفته می‌شود، بلافاصله باید ابلاغ و اجرا شود.

دبیر هیئت مرکزی گزینش کارکنان وزارت علوم با تعریف مفهوم گزینش به‌عنوان انتخاب افراد برای شغل خاص و امور موردنظر گفت: در این راستا انتخاب افراد اصلح و خیرخواه، معتقد به‌نظام جمهوری اسلامی، قانون‌گرا، توانمند و مسئولیت‌پذیر، نظم‌پذیر و نظم‌دهنده و داشتن وجدان کاری و مهم‌تر از همه علاقه‌مندی افراد به خدمت‌رسانی و شغل موردنظر، از اصول اساسی گزینش کارکنان است.

دکتر نظرپور در پایان سخنان خود با اشاره به‌فرمان حضرت علی (ع) به مالک اشتر درخصوص معیارهای انتخاب کارگزاران اظهار داشت: حضرت علی (ع) در این فرمان درخصوص انتخاب افراد برای امور مختلف، به مواردی از قبیل بکارگیری کارگزاران پس از آزمون، رایزنی و مشورت در انتخاب افراد، داشتن خلق‌وخوی برتر، عدم اعتماد به خوش‌گمانی‌ها و خواسته‌های شخصی، دارا بودن دانش و معلومات لازم در گماردن افراد به امور خاص و بالاخره توانمندی‌های ویژه افراد اشاره کرده که جا دارد همه ما از این فرامین امیرالمؤمنین برای اصلاح امور و به‌کارگیری افراد اصلح در آموزش عالی کشور همت گماریم.

در پایان این نشست و با حضور دکتر نظر پور، از گزینش‌گران پیشکسوت آموزش عالی، دبیران مناطق ده‌گانه گزینش کارکنان آموزش عالی و مدیران نمونه گزینش کارکنان منطقه یک آموزش عالی کشور تقدیر شد.


( ۲ )

نظر شما :