برگزاری دوره آموزشی بازرسی در گزینش (۱)

۰۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۴ کد : ۴۶۰۳۱ اخبار برگزیده رویداد های مهم
تعداد بازدید:۱۲۴۲
دبیر هیأت مرکزی گزینش کارکنان وزات علوم: حضور نیروی انسانی در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی با عبور افراد از مسیر گزینش صورت می‌گیرد و این امر باید به گونه‌ای انجام پذیرد که کرامت و حرمت افراد در هر شرایطی رعایت شود.
برگزاری دوره آموزشی بازرسی در گزینش (۱)

 

 

 

 

 

 

 

روز دوشنبه مورخ ۰۶/‏۱۲/‏۹۷‬ دوره آموزشی بازرسی در گزینش (۱) ویژه مدیران هسته‌های گزینش کارکنان تابعه وزارت علوم در دو نوبت صبح و بعد از ظهر به میزبانی دبیرخانه هیأت مرکزی گزینش کارکنان برگزار گردید.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر نظرپور در ابتدای این دوره با اشاره به اینکه موضوع گزینش و گزینش‌گران، بازرسی و نظارت و اظهار نظر در مورد پرونده‌های افراد در حوزه‌های دانشگاهی از موضوعات حساس به شمار می‌رود گفت: کار شما بسیار امر حساسی است و اگر دقت لازم انجام نشود امکان اینکه خطای شما اثری طولانی در زندگی فرد داشته باشد، بسیار است و بایستی پاسخگوی رفتارها و قضاوت‌هایتان باشید.

وی به بحث آموزش در حوزه گزینش اشاره کرد و گفت: منابع انسانی در هر کشور نقش موتور پیش روی آن سازمان را دارد؛ لذا توجه به این موضوع که چه عواملی باعث می‌شود تا این موتور به خوبی کار کند و اینکه انتخاب شما برای حضور افراد و نیروی انسانی در خروجی آن سازمان‌ها هم نقش دارد، همه از مسائل مهم این حوزه به شمار می‌رود و افراد باید آموزش دیده وارد امر گزینش و قضاوت شوند.

‌‌

دبیر هیأت مرکزی گزینش وزارت علوم تصریح کرد: اگر افراد از مسیر درست گزینش شوند ما کمترین مشکلات را در حوزه منابع انسانی که نقش مهم در توسعه علمی کشور دارد، خواهیم داشت پس باید نهایت دقت را در این امر داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: اظهارنظرها و قضاوت‌های ما می‌تواند در تصمیم‌گیری‌ها تأثیر بسزایی داشته باشد و نظرات منصفانه شما روی مخاطبان می‌تواند تأثیر بهتری داشته باشد و لذا ما از همکاران‌مان در این حوزه انتظار داریم گزارشات سه ماهه، شش ماهه و سالیانه خود را به طور مرتب برای ما ارسال کنند زیرا ارسال همین گزارشات می‌تواند نشانگر تلاش‌های شما در این حوزه هم باشد.

وی به بحث الکترونیکی کردن سیستم‌های اداری اشاره کرد و افزود: بیشتر کارها در حال حاضر در بخش گزینش به شکل دستی صورت می‌گیرد که امیدواریم بتوانیم ازسیستم‌های مطمئن و امن در سامانه‌های الکترونیکی استفاده کنیم و وجود کارگاه‌های آموزشی و استفاده از تجربیات دیگران و به کارگیری از اساتید مجرب هم می‌تواند کمک شایانی در امر بازرسی و گزینش داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: در هنگام بررسی پرونده‌های گرینشی کاهش زمان بررسی یک پرونده و تسریع در پاسخگویی‌ها بسیار مهم است و در نهایت تأکید می‌کنم که حفظ آبرو و کرامت انسان‌ها در سر لوحه کار ما باشد.

‌‌‌‌

سپس دکتر رضائیان مدیرکل هیأت مرکزی گزینش کارکنان وزارت علوم نیز در سخنانی ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن و خیر مقدم به میران شرکت کننده در این دوره، براهمیت برگزاری این دوره ها بر تحقق اهداف گزینش تأکید کردند.

 

در ادامه دروه آموزشی بازرسی در گزینش (۱) با تدریس جناب آقای مقدس، استاد هیأت عالی گزینش کارکنان برگزار شد.

کلید واژه ها: دوره آموزشی کرامت انسانی


( ۱ )

نظر شما :