نشست تخصصی مدیران هسته های گزینش کارکنان در دانشگاه کردستان

۰۱ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۴:۴۷ کد : ۴۰۳۷۷ اخبار برگزیده رویداد های مهم
تعداد بازدید:۲۱۷۴
پنجمین نشست تخصصی مدیران هسته های گزینش کارکنان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه کردستان برگزار شد.
نشست تخصصی مدیران هسته های گزینش کارکنان در دانشگاه کردستان

 

نشست تخصصی مدیران هسته های گزینش کارکنان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در روز سه شنبه و جهارشنبه مورخ ۲۶ و ۲۷/‏۴/‏۹۷‬ به میزبانی دانشگاه کردستان با حضور دبیر هیأت عالی، معاون نظارت و ارزشیابی هیأت عالی، مدیرکل هیأت مرکزی گزینش کارکنان وزارت علوم، مدیران هسته های گزینش تابعه و رئیس دانشگاه کردستان برگزار شد.

 

 

در ابتدای روز اول دکتر اخلاقیان طاب رئیس دانشگاه کردستان ضمن خیرمقدم به مدیران هسته های گزینش، بر اهمیت وجود گزینش در انتخاب نیروهای شایسته دانشگاه ها و سختی کار گزینشگران تأکید کردند. همچنین ایشان خاطر نشان کردند که گزینش باید مورد اعتماد عموم جامعه کشور باشند. در ادامه ایشان به معرفی دانشگاه کردستان پرداخته و گزارشی از عملکرد آن ارائه دادند.

 

در ادامه افتتاحیه نشست دکتر عربی مدیرکل هیأت مرکزی گزینش کارکنان وزارت علوم با عنایت به برگزاری این نشست تخصصی از رئیس دانشگاه و مدیر هسته گزینش دانشگاه و سایر کادر اجرایی قدردانی نموده و در ادامه بر اهمیت برگزاری دوره های آموزشی جهت تقویت و رشد نیروهای گزینش تأکید کردند.

 

همچنین آقای اجاقی مدیر هسته گزینش دانشگاه کردستان ضمن خیر مقدم به مهمانان گرامی، گزارش کاملی از فعالیت ها و عملکرد هسته گزینش دانشگاه ارائه نمودند.

 

همچنین در ادامه کمیته پژوهشی تنقیح قوانین و مقررات گزینش، گزارشی از فعالیت های پژوهشی خود بیان داشتند.

 

در ادامه روز اول نشست، سه کارگروه آسیب شناسی تکینک ها و دستورالعمل های مصاحبه، تحقیق و صدور رأی تشکیل و برگزار گردید. در این کارگروه ها اعضا به بحث و تبادل و نظر پرداخته و ضمن بررسی مشکلات و آسیب های موجود در زمینه موضوع کارگروه ها به ارائه راهکارهای لازم برای برون رفت از این مشکلات پرداختند.

 

در ابتدای روز دوم نشست آقای وطنی دبیر هیأت عالی گزینش بر لزوم توجه به تقوا در زندگی و مصادیق آن در کار گزنیش تأکید کردند و همچنین افزودند دقت در کار مصاحبه، تحقیق و ارزیابی پرونده ها و جلوگیری از زایل شدن حق افراد در گزینش از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. همچنین ایشان خاطر نشان کردند که عملکرد هیأت مرکزی گزینش کارکنان وزارت علوم در یک سال اخیر از رشد چشمگیری برخوردار بوده است.

 

در ادامه روز دوم دوره آموزشی کارگاه تکنیک های ارزیابی و صدور رأی با تدریس جناب آقای امینی راد برگزار گردید.

 

کلید واژه ها: نشست تخصصی کردستان


( ۴ )