برگزاری چهارمین نشست تخصصی مدیران هسته های گزینش

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۹ کد : ۳۸۸۳۱ اخبار برگزیده رویداد های مهم
تعداد بازدید:۲۵۶۱
چهارمین نشست تخصصی مدیران هسته های گزینش کارکنان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به میزبانی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برگزار شد.
برگزاری چهارمین نشست تخصصی مدیران هسته های گزینش

 

چهارمین نشست تخصصی مدیران هسته‌های گزینش کارکنان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه مورخ ۵ و ۶/‏۲/‏۹۷، با حضور دبیر هیأت عالی، مدیر کل هیأت مرکزی گزینش کارکنان وزارت علوم، و رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برگزار شد.

 

 

 

 

 

در ابتدای این نشست دکتر نائینی رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) ضمن خیرمقدم به مدیران و کارشناسان حاضر در این نشست، از زحمات مدیر هسته گزینش دانشگاه تشکر کرد و بیان داشت: کارمندی که در دانشگاه گزینش می‌شود، با قشر جوان سرو کار دارد و باید دارای خصوصیات مخصوص به خودش باشد. گزینشگران محترم پیشانی ورود نیرو به دانشگاه هستند که مسئولیت تربیت دانشجویان و جوانان را عهده دارند. وی افزود: مسئولیت گزینش، مسئولیت بسیار سنگینی است و همه جوانب را شما عزیزان دست اندرکار باید در نظر بگیرید، هم حفظ کرامت‌ها و هم جایگاه دانشگاه. گزینش باید بر اساس توانمندی‌ها، خلاقیت‌ها و تعهدی که کارمند دارد و بدون در نظر گرفتن خط و خطوط عمل نماید.

در ادامه آقای وطنی دبیر هیأت عالی گزینش ضمن تقدیر از میزبانی ریاست دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) از همه متولیان و شرکت کنندگان در این نشست تشکر کرده، و خاطر نشان ساخت: همه افراد باید علاوه بر ضوابط عمومی، ضوابط اختصاصی مرتبط با شغل خود را داشته باشند. ما گزینشگران باید سعی کنیم همه کارهای ما طبق قانون و دستورالعمل‌ها انجام شود و غیر از این اگر باشد مسئولیم و مسئولیت ما زمانی پررنگ‌تر می‌شود که بخواهیم خارج از دستورالعمل‌ها عمل کنیم.

در ادامه دکتر نجفی معاون نظارت و ارزشیابی هیأت عالی گزینش به تبیین سیاست‌های کلی در حوزه گزینش پرداخته و خاطر نشان ساخت بحث ساختار سیاسی و نظام، مبتنی بر دو حق است. یک حق دولت و دیگری حق افراد. اصولاً جامعه سالم و با ثبات جامعه‌ای است که در آن این دو حق به طور متعادل مورد لحاظ قرار گیرد و ثبات و صلاح جامعه هم به وجود قانون و جریان خوب بستگی دارد. در امر گزینش علاوه بر اینکه حق نظام باید رعایت شود از طرف دیگر تنگ نظری‌ها نباید حق فرد را ضایع کند.

همچنین دکتر عربی مدیر کل دبیرخانه هیأت مرکزی گزینش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن تقدیر از آقای دکتر نایینی و مدیر هسته گزینش دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) بابت برگزاری این نشست به نحو احسن، به معرفی مدیران و توانمندی‌های آنان پرداخته واین نشست‌ها را در تحقق اهداف گزینش بسیار مؤثر دانستند.

سپس خانم کاظمی مدیر هسته گزینش دانشگاه ضمن خیر مقدم به مدعوین ارجمند، نسبت به معرفی دانشگاه و همچنین گزارش فعالیت‌های هسته گزینش، از شروع مدیریت آقای دکتر نایینی از سال ۹۲ تا کنون پرداختند.

 

در ادامه نشست در روز اول دوره آموزشی آشنایی با مراجع قضائی با تدریس دکتر پور قربانی، قاضی دیوان عدالت اداری، برگزار شد. همچنین در روز دوم، کارگروه ساختار سازمانی هسته‌های گزینش تشکیل شد و مدیران هسته‌های گزینش ضمن بیان مشکلات خود در این زمینه به بحث و تبادل نظر پرداختند. در پایان این نشست قطعنامه‌ای در چند بند در خصوص ساختار تشکیلاتی هسته‌های گزینش تنظیم و قرائت شد.

کلید واژه ها: نشست تخصصی


( ۲ )

نظر شما :